Zakládání nových sborů

Zakládání nových sborů

 

 

Zakládání sborů vychází přímo z Ježíšova Velkého poslání (Mt 28, 18-20). Jít do celého světa, kázat evangelium a vyučovat to, co Ježíš Kristus přikázal, s sebou nese nejen nové obrácené, ale také celé nové společenství. Apoštol Pavel tomu takto rozuměl. Měl povolání jít do míst, kde ještě o Ježíši neslyšeli. Kázal evangelium, budoval učedníky a zakládal sbory. Nová společenství jsou stále nejúčinnějším prostředkem, jak získat lidi pro Krista.

V rámci Bratrské jednoty baptistů toužíme po tom, aby Boží království rostlo, aby rostly jednotlivé sbory, ale aby i vznikaly další. V současné době je několik míst, kde se pracuje na založení nového sboru nebo jsou nově založené sbory. Brno Medlánky – K12, Hradec Králové – Lavina, Plzeň – Mozaika, Praha Řepy – Pochodeň, Otrokovice, Znojmo, Kladno, Praha – Sbor XXI. Stol..

Zakládání sboru je náročná služba, ale i místo pro experimentování a kreativní práci, kde se každý může zapojovat podle svých obdarování a kde věk nehraje velkou roli. Pokud někoho Pán Bůh vede k zakládání sboru, rádi bychom vás v tom podpořili. V případě zájmu, nás kontaktujte na níže uvedených emailech, či telefonech. Mimo osobní setkání nebo setkávání s někým, kdo už sbor zakládá, jsou zde minimálně dvě další možnosti:

 

Vzdělávání na cestě (VNC)

Cílem kurzu je nabídnout členům sborů BJB základní přehled Bible, praktické znalosti pro jejich sborovou službu a misii a pomoci jim prohloubit osobní vztah s Bohem. Součástí kurzu je také společný víkendový výjezd, kde je hlavním tématem zakládání sborů.

 

M4

Druhou z věcí, kterou s vděčností přijímáme je trénink M4, jehož cílem je vytvořit inspirativní prostředí, které poskytne nejen nezbytné vědomosti, ale i podporu v procesu, kterým jako týmy procházíme při zakládání sborů. Tento program pod záštitou ČEA nabízí modulární školení pro vedoucí zakládající sbory a jejich týmy.  Model M4 je zaměřen na týmy, které potřebují adekvátní školení, aby mohli založit nové společenství, misijní komunitu nebo sbor tam, kde právě jsou nebo se stále nacházejí v prvních fázích založení sboru. Školení M4 vychází ze zkušeností hnutí zakládání sborů ve Skandinávii a v Baltických zemích a nepřináší „jeden správný model“ zakládání sborů, ale ukazuje na různé modely a pomáhá týmům projít si klíčovými otázkami a najít modely, řešení a cíle šité na míru jejich prostředí a cílové skupině.

Název M4 je odvozen od velkého poslání a jeho 4 priorit: MASTER (Pán): „Je mi dána veškerá moc“, MISSION (Poslání k evangelizaci): „Proto jděte“; MULTIPLICATION (Multiplikace): „Jděte a čiňte mi učedníky ze všech národů.“; MOVEMENT (Hnutí): „Já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto světa.” 

 

Pro více informací kontaktujte:

Vladimír Zeman, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 739 466 482, nebo

Pavel Novosad, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  tel: 602 196 696.

TOPlist