Milé sestry a bratři ve sborech BJB,

srdečně bychom vás chtěli pozvat na jednodenní konferenci konanou v sobotu 7.5. v Liberci. Konferenci pořádají baptistické sbory v Praze Na Topolce, Liberci a Lovosicích (Petra Chelčického). V čase plném turbulencí ve společnosti i v baptistických kruzích jsme pro konferenci zvolili příznačný název "Neboj se, toliko věř".

Konference je vyjádřením touhy se setkávat, poznávat se navzájem a chtít spolupracovat na tématech, která nás jako baptistické sbory spojují. Proto je tématem konference osobnost Chelčického a jeho myšlení o církvi, jenž je baptistům velmi blízké a k němuž se čeští baptisté obzvláště ve svých počátcích často odkazovali. Druhým tématem konference je pak společensko-aktuální téma vztahování se k nevítaným jevům v náboženství. Témata doplní povídání o osobní zkušenosti ve francouzském Calais související s otázkou běženství. Odpoledne poté proběhne společný výlet na Kalich. Na konferenci bude také zajištěn program pro děti. 

Pořádajícímu uskupení baptistických sborů jsme dali název Síť víry podle nejvýznamějšího díla Petra Chelčického. Uskupení ovšem není jen uzavřené sborům pořádajícím konferenci. Je otevřené jednotlivcům, skupinám a sborům, pro něž je inspirací baptistické hnutí, novokřtěnectví, stará Jednota bratrská i Petr Chelčický.

Přikládáme pozvánku a těšíme se na setkání s vámi. Kvůli zajištění oběda a občerstvení prosíme, abyste zavčasu nahlásili počet účastníků na emailovou adresu sboru v Praze 4, Na Topolce, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..