Zahraniční misie

Zahraniční misie

Milí přátelé,

v přiložených pdf odkazech si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Evropě v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Texty jsou v angličtině.

MP News April 2020 Latvia.pdf

MP News February 2020 Turkey.pdf

Zprávy z minulých let:

MP News September 2019 Belarus.pdf

MP News June 2019 Croatia.pdf

MP News March 2019 Cyprus.pdf

MP News January 2019 Albania.pdf

MP News September 2018 Ukraine.pdf

MP News May 2018 Russia.pdf

MP News February 2018 - Serbia.pdf

MP News November 2017 - Turkey.pdf

MP News June 2017 Conf Georgia

MP News March 2017- Hungary.pdf

MP News Dec 2016 - Moldova.pdf

MP News Sep 2016 - Egypt.pdf

MP News Jun 2016 - Austria.pdf

MP News - February 2016 Palestine.pdf

MP News - November 2015 Romania.pdf

MP News - July 2015 Poland

MP News - May 2015 Latvia.pdf

MP News - February 2015 Albania.pdf

Zpráva o spolupráci s Tureckými baptistickými sbory

Předseda misijního odboru BJB Pavel Novosad navštívil v červnu 2014 v Turecku tři nově založené baptistické sbory, které se nacházejí ve městech Adana, Istanbul a Samsun. Zjišťoval zde konkrétní situaci jednotlivých sborů a možnosti případné budoucí spolupráce mezi tureckými a českými baptisty.

Prvním konkrétním krokem podpory tureckých baptistů bylo odeslání celorepublikové misijní sbírky v létě 2014 na podporu Istanbulského sboru. Další spolupráce se začala rozvíjet v oblasti finanční pomoci tureckým baptistickým sborům, které se věnují praktické službě uprchlíkům ze Sýrie a Iráku. Do této služby jsou zapojeny všechny čtyři turecké baptistické sbory (Istanbul, Samsun, Izmir a Adana). Celková výše této podpory přesáhla částku 750.000 Kč.  Díky této pomoci mohli turečtí baptisté prakticky pomoci mnoha uprchlickým rodinám ve třech uprchlických táborech na území Turecka. Navíc tato praktická pomoc otevřela možnosti ke sdílení evangelia mezi těmito muslimskými uprchlíky. Mnozí z nich dokonce prosí o modlitby a mají zájem se více dozvědět o křesťanství.

Pokračováním v navázaných kontaktech mezi českými a tureckými baptisty bude týdenní výjezd malé skupiny českých baptistů do tří baptistických sborů v Turecku, v květnu tohoto roku. Cílem tohoto pobytu bude více poznat situaci v jednotlivých sborech a pokusit se najít další sbory či jednotlivce, kteří by se zapojili do partnerství mezi českými a tureckými baptisty.

Rada misijního odboru  také navrhla a VV odsouhlasil finanční podporu kazatele tureckého baptistického sboru v Samsunu, bratra Orhana Pincaklara. Finanční podpora ve výši 1.200 Euro ročně byla dohodnuta na dobu 5 let, počínaje letošním rokem.

V roce 2019 skončila finanční podpora tureckého kazatele Orhana Picaklara. Rada MO odsouhlasila tříletou finanční podporu dalšímu tureckému kazateli bratru Sükrü Boyacıoğlu ve výši 1.200 euro ročně.

Na jaře roku 2020 se chystá misijně-poznávací cesta po tureckých baptistických sborech. Této cesty se zúčastní zájemci z řad studentů kurzu „Misie a evangelizace“.

Podobně jako minulý rok i letos se chystá do Turecka mládežnický výjezd na setkání turecké baptistické mládeže. Tento výjezd by se měl uskutečnit v červnu a místem, kde se setkání uskuteční je baptistický sbor v Izmiru.