Slova života - zamyšlení na každý den

22.7.2020

Přitažlivá a nebezpečná magie

Všichni – prostí i významní – mu dychtivě naslouchali a říkali si: „On je ta božská moc, která se nazývá Veliká.“ Poslouchali ho ve všem proto, že na ně dlouhý čas působil svou magií. (Sk 8,10-11)

Těmito slovy popsal Lukáš, jak obyvatelé Samaří naslouchali kouzelníkovi Šimonovi a jak ho respektovali jako velkou duchovní autoritu. Přesně tak je to i nyní, ve 21. století. Prostí i vzdělaní dají na slova věštců, vykladačů z karet nebo z věštecké koule, berou vážně horoskopy, kameny se zázračnou mocí aj. Policie při objasňování trestných činů spolupracuje s jasnovidci, televize dává prostor kontaktérům s mimozemšťany, časopisy mají pravidelné rubriky s horoskopy. Léčitelé nabízejí své služby pomocí virgule a kyvadel. Jen se podívejte v knihkupectvích na police s duchovní literaturou. Vedle skromnější nabídky křesťanské literatury je tam zpravidla široká nabídka esoterické, okultní literatury.

Proč tento zájem o esoteriku, magii, spiritismus? Lidé prahnou po tajemnu, po zvláštních zážitcích, chtějí znát svoji budoucnost, dosáhnout uzdravení za každou cenu, a také okultní mocí ovládat jiné lidi a získávat tak úspěchy pro sebe. Tito lidé většinou neznají Bibli a nevědí, že Bůh všechny takové praktiky přísně zakázal. Někteří si dokonce naivně myslí, že zázračné schopnosti věštců a léčitelů jsou od Boha. Nemají tušení, že za tím vším jsou satanské síly.

Člověče, utíkej od takových věcí! Možná jsi někdy z neznalosti nebo zvědavosti také něco z toho vyzkoušel, možná máš dosud nějakou podobnou knihu, amulet, nosíš znamení zvěrokruhu nebo čteš se zájmem horoskopy. Vyznej svůj hřích, znič takové předměty a důvěřuj jen Bohu!