Konference sester

Aktuality

Konference sester

11/2/2020

Drahé sestry, je mojí milou povinností pozvat Vás na naší společnou česko-slovenskou konferenci sester, která se koná 1-3.5.2020 v Nových Zámkoch.

Téma konference jsou slova Pána Ježíše  ,,Jednoho je potřebí“  Manželé Hanesovi, kteří vyučující na Universitě Mateja Bela V Bánské Bystrici nás jako hlavní řečníci  provedou  příběhem z Lukášova evangelia o Marii a Martě.

Stručná anotace: Pravděpodobně každá z nás si při čtení příběhu o Marii a Martě z Lukáše 10 pomyslí: Och, kdybych tak dokázala být jako Marie. Zdá se, že většina žen v produktivním věku si zároveň povzdechne: Ale co mám dělat, když jsem-možná i proti svojí vůli- tak zaneprázdněná- pod takovým tlakem, nebo mám takové sklony jako Marta? Povrchní pohled na tento biblický text nás vede k rozškatulkování lidí a to ponejvíc žen na ,,Marty“ a ,,Marie“ a k pokusům o hledání jakéhosi vyváženého života. Je to však možné? Proč se nám to tak často nedaří, i když toužíme si zvolit ten ,,dobrý díl“. V čem tkví skutečná podstata života řízeného slovy Pána Ježíš: ,,Jednoho je potřebí“. V průběhu konference se detailněji a hlouběji podíváme na podstatu biblických textů, týkajících se Marty a Marie a společně budeme hledat, jaká je Boží vůle pro můj konkrétní život.

Myslíte, že se budete nudit, že konference sester není nic pro Vás? Pak je to možná výzva určená právě Vám. Ty, které přijíždí na konference pravidelně vědí, že s ,,prázdnou“ domů nepojedou. Je připraven bohatý duchovní stůl. Stačí si nabídnout. Předpokladem je otevřené srdce ochotné naslouchat Duchu svatému.

Program i pokyny k přihlášení najdete na https://www.baptist.sk/ks

Jako každý rok máme možnost přispět nějakou finanční částkou i letos, ať na vaši činnost, nebo někomu o kom víte, že je ve finanční nouzi. Dejte nám vědět. Po schválení na konferenci je možné realizovat.          

Ne v poslední řadě, chci poprosit o modlitby za celý průběh konference, za sbor v Nových Zámkoch, který byl ochotný konferenci připravovat. Aby všechno, co se bude dít na konferenci, bylo pro slávu našeho Pána Ježíše Krista.

V lásce vaše Helen Včeláková Odbor sester BJB v ČR

Informace o platbě:

Své platby za konferenci posílejte prosím na korunový bankovní účet kanceláře VV BJB.

Bankovní spojení: 631 123 09 / 0800

Variabilní symbol: 911815

Specifický symbol: číslo Vaší přihlášky

Zpráva pro příjemce: příjmení, sbor

Dotazy k platbám Ivetka Procházková tel 734 680 026, email: iveta.prochazkova@baptist.cz

V případě hromadné přihlášky, zašlete mail sestře Ivetce Procházkové se jmenným seznamem, pro správné spárovaní z výpisu z účtu.

Nejpozději do 31. 03. 2020.

Pozvánka na konferenci

Zvací dopis - Nové zámky

Program konference - Nové Zámky

Další aktuality