Pozvánka na misijní konferenci s názvem Velké začíná malým

Přihlašování na konferenci končí 4.2. o půlnoci.

Téma letošního ročníku nese poetický název "Velké začíná malým" a odráží to, oč nám v misii jde. Věříme, že malé svědectví může vést k velkým životním rozhodnutím a malý krůček víry stát na prahu velkých změn.

Nechej se povzbudit a vykroč ve své misijní misi k novým začátkům ... ať je pod tím skrývá cokoliv, založení nové skupinky, nový formát služby nebo založení nového společenství. Vždyť velké začíná malým.

😉

Hlavní společná témata:

Missio Dei - Ben Uhrin

"Potřebujeme definovat dobrý teologický základ pro misijní službu? Ano, když je základ správně postavený, dá se budovat silná a zdravá služba s dalekosáhlým dopadem pro Boží slávu. Zakládání nových skupin, stanic či sborů jako součást Missio Dei.

Velké začíná malým  - Janči Mahrik

"Církevní život dlouhodobě funguje určitým způsobem. A není to špatně. Co kdyby byl ale někde prostor pro vylepšení? Jak v církvích začít hledat nové cesty v zajetých pořádcích - a jak při zakládání nového nezraňovat staré? Jak na to? A jak to udělat co nejlépe? Nechej se povzbudit a vykroč ve své misijní misi k novým začátkům ...

Připravenost člověka k nové službě - Ben Uhrin

Když Pán Bůh dává na srdce misijní službu, jak se duchovně připravit?  Jaké jsou možnosti a co bych se potřeboval naučit? Potřebuji tým? Finance? … Budeme se zaobírat klíčovými oblastmi které člověk potřebuje pro začátek misijní služby.

Misijní tradeshow

Různé příběhy a zkušenosti misijních služeb, které začínaly/začínají
(Ambassadors, klub maminek, služba v dětském domově,…)

Semináře

1. Jak založit misijní skupinku - Martin Okáč

Většina našich setkávání je zaměřených na křesťany. Na semináři se chceme zaměřit na misijně zaměřené skupiny, sloužící ke zvěstování evangelia v první řadě. Podíváme se na principy misijních skupinek - jak začít, na co si dát pozor, jaké lidi pozvat, ….

2. Nové způsoby, jak oslovovat nové lidi - Daniel Pavliňák

Doba se mění, je třeba hledat nové způsoby zvěstování evangelia. Dá se nově pojmout to, co už děláme? Kde můžeme vytvářet nové prostory pro setkání s nekřesťany, jaké jednoduché nástroje můžeme používat?

3. Zrození misionáře (zahraniční misie prakticky) - Michal Krchňák

Přemýšlíte nad výjezdem na zahraniční misii, nebo je pro vás tento pojem vzdálený a neuchopitelný? Cílem semináře Zrod Misionáře je prakticky představit zahraniční misii - jak probíhá, co jí předchází, jak se člověk předem připravuje a s čím může v zahraničí na misijním poli bojovat a jak misijní výjezd pojmout, aby byl na Boží slávu co nejefektivnejší. Na seminář jsou zváni nejen ti, kterým už Pán toto téma dal na srdce, ale rozhodně i ti, kteří se čistě ze zájmu chtějí dozvědět více.

4. Přemýšlím o založení sboru - Janči Mahrik

Seminář pro ty, kteří si pohrávají s myšlenkou, že zakládání sborů může být do budoucna nějakým způsobem jejich služba. Jde o to vědět o sobě, vědět, co by to znamenalo, jaké jsou možnosti, jaký je proces přípravy a podobně. Seminář bude formou řízené diskuse.

5. Týmová práce

Přijedeme jako skupina a chceme čas využít na práci v týmu. Není to seminář, ale tvorba akčních plánů.

Přihlášky
Pořádá Misijní odbor Bratrské jednoty baptistů

https://www.bjb.cz/odbory