Zakládání sborů vychází přímo z Ježíšova Velkého poslání (Mt 28, 18-20). Jít do celého světa, kázat evangelium a vyučovat to, co Ježíš Kristus přikázal, s sebou nese nejen nové obrácené, ale také celé nové společenství. Apoštol Pavel tomu takto rozuměl. Měl povolání jít do míst, kde ještě o Ježíši neslyšeli. Kázal evangelium, budoval učedníky a zakládal sbory. Nová společenství jsou stále nejúčinnějším prostředkem, jak získat lidi pro Krista.

V rámci Bratrské jednoty baptistů toužíme po tom, aby Boží království rostlo, aby rostly jednotlivé sbory, ale aby i vznikaly další. V současné době je několik míst, kde se pracuje na založení nového sboru nebo jsou nově založené sbory. Brno Medlánky – K12, Hradec Králové – Lavina, Plzeň – Mozaika, Praha Řepy – Pochodeň, Otrokovice, Znojmo, Kladno, Praha – Sbor XXI. Stol..


Zakládání sboru je náročná služba, ale i místo pro experimentování a kreativní práci, kde se každý může zapojovat podle svých obdarování a kde věk nehraje velkou roli. Pokud někoho Pán Bůh vede k zakládání sboru, rádi bychom vás v tom podpořili. V případě zájmu, nás kontaktujte na níže uvedených emailech, či telefonech. Mimo osobní setkání nebo setkávání s někým, kdo už sbor zakládá, jsou zde minimálně dvě další možnosti:

Brožura v PDF

Zakládání sborů 1 strana  Zakládání sborů 2 strana

 

Konference pro zakladatele a zájemce o zakládání sborů

Dvoudenní konference pro zájemce o zakládání sborů. Tato konference je součástí setkání týmů, které již sbory zakládají. Je to tedy skvělá příležitost k seznámení se se zakládáním sborů.

Konference se bude konat 13.-14.10. 2017 ve Vysokém Mýtě

Kontakt: Vladimír Zeman, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 731 137 842

-----------------------------------

Stáž na sboru – zažít zakládání sboru

Smyslem této stáže, či praxe je zažít realitu při zakládání sboru, naučit se nové věci, či zjistit, zda je toto opravdu tvoje povolání. Doba stáže závisí na možnostech konkrétního místa a potřebách. Ideálně je to několik měsíců až 1 rok. V současné době jsou 4 místa, kde se můžeš zapojit:

 

Brno Medlánky – K12

Zakládáme sbor v severní části Brna. Máme několik rodin, hodně malých dětí, přitom ale skoro nikoho ve věku dorostu či mládeže. Hledáme průkopníka pro práci s dorostem nebo mládeží, službu mezi dospělými uvítáme taky :).

 

 

 Brno – vize 2018

Mateřský sbor v Brně na Smetanově ul. se modlí za službu na novém místě (asi v některé městské části). K tomu chceme připravit zahraniční misionářskou rodinu a český tým.

Kontakt: Pavel Coufal, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Plzeň – Mozaika

Do Plzně jsme přišli v roce 2010 a po čtyřech letech misie založili sbor. Jsme společenstvím nově obrácených mladých rodin s celou řadou hledajících přátel. Teď bychom si přáli založit misijní skupinky i v okolních městech.

Kontakt:  Daniel Kuc, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Praha Řepy – Pochodeň

Zakládáme sbor v Praze - Řepích, kde jsme stanicí Vinohradského sboru. Naším snem je Lukášův popis církve, která chválí Boha a je všem lidem milá. Hledáme kohokoli se srdcem pro Ježíše, pro lidi a touhou zkusit něco nového - ať již přijedete na týden, na měsíc nebo na rok, nabízíme Vám možnost “osahat” si zakládání sboru v nejrůznějších aktivitách a službách.

Kontakt: David Živor, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Vysoké Mýto  – Lavina

Zakládáme sbor v Hradci Králové, pomáháme založit romský sbor ve Vysokém Mýtě, máme samostatnou stanici v Pusté Rybné a přemýšlíme o dalším městě v okolí.  Jsme připraveni se spolu s vámi podílet na šíření Božího království.

Kontakt: Vladimír Zeman, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Vladimír Zeman, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 739 466 482, nebo

Pavel Novosad, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  tel: 602 196 696.